| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Softgel Capsule Making Machine |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas,Video technical support,commissioning and training,Field maintenance and repair service |
| Power | 11Kw |
| Function | Softgel capsule encapsulation |
| Usage | Pharmacy |
| Material | SS316 |
|---|---|
| After-sales service provided | Field installation |
| Weight | 1800 kg |
| Automatic grade | Automatic |
| Driven type | Electric |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Painball production line |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | More than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 capsules/h(8# Oval |
| Name | softgel encapsulation machine |
| アプリケーション | カプセルとペイントボール |
|---|---|
| 製品名 | 柔らかいカプセル製造機 |
| 電圧 | カスタマイズできます |
| ローラーはサイズ死ぬ | 103mm*180mm、D150*250mm |
| コントロール | PLC |
| タイプ | カプセル封入装置 |
|---|---|
| 適用する | カプセル |
| 販売後サービス | 海外の機械のサービスに利用可能なエンジニア |
| 保証 | 1 年 |
| 材料 | 304/316L ステンレス |
| 材料 | SS304/316 |
|---|---|
| サイズ | 3-8mms |
| 容量 | 1秒あたり8球 |
| 名前 | 秒あたり3mmボール2-8mmサイズシームレスソフトゼラチンカプセルマシン |
| パッケージの詳細 | 木製のおり |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production capacity | 15kg/h |